Image

Етноменталітет народів Півдня України (за «Матеріалами для географії і статистики Росії, зібраними офіцерами Генерального штабу»)

Опис:

Роботу присвячено дослідженню етноменальних характеристик народів Південної України. Проблема етноментальних особливостей у цілому населення України досліджена не повною мірою. Предмет нашого дослідження – етноментальні характеристики 15 народів (малоросіяни, білоруси, болгари, серби, молдавани, поляки, євреї, караїми, вірмени, греки, німці та великоросіяни, роми, русини, шведи, швейцарці), надані в збірнику «Матеріали для географії і статистики Росії, зібрані офіцерами Генерального штабу» для Катеринославської, Херсонської губерній та Бессарабської області. На основі схожих характеристик, даних авторами, було виокремлено 3 групи народів за видами їхньої діяльності: аграрні, торговельно-аграрні й кочові. До уваги також взято особистості авторів (В. Павлович, О. Шмідт, О. Защук), російських військових, носіїв іноді стереотипних та упереджених думок. Вважаємо, що саме витоки таких упереджень мають перспективи дослідження, наприклад, в широкому порівняльному зрізі на основі аналогічних видань.

Навчальний заклад: Комунальний заклад освіти "Навчально-виховний комплекс № 100 «Загальноосвітній навчальний заклад I-IІ ступенів - ліцей» Дніпровської міської ради

Автор: Лапа Світлана-Руджута Сергіївна

Відділення: Історії

Секція: Етнологія

Область: Дніпропетровська область